VIP GEZİ 2 BOYDAN BOYA TÜM DOĞU KARADENİZ

VIP GEZİ 2 BOYDAN BOYA TÜM DOĞU KARADENİZ

VIP GEZİ 2 BOYDAN BOYA TÜM DOĞU KARADENİZ  (6 GECE 7 Gün)

Değerli konuklarımız  tüm önlemlerimizi almış olarak doğada müstakil olduğumuzdan ve kitle turizmi yapmadığımızdan en az risk taşıyan işletmeler içerisindeyiz, en kısa sürede her şeyin normale dönmesi dileklerimizle. Rezervasyonlarımız devam etmektedir. 

   Bu gezinizde kendi evinize gidiyor gibi hissetmenizi, daha sakin ve daha çok dinlenebileceğiniz, sadece yöreyi gezmeyi değil yöreyi yaşamanızı ve yöre insanıyla yakından tanışıp Karadeniz insanının sempatik tavrını yakından görüp yaşayacağınız bir seyahat olmasını hedefliyoruz. Yöre tarihi ve geleneklerine uygun otantik dolmataş konakta, ahşap veya kütük evde konaklayıp, yöresel lezzetleri tadabileceğiniz ve yaşayışları görebileceğiniz, sırf resim çekineceğiniz değil, bölgeyi yaşayabileceğiniz bir tur olacak. Karadeniz’in görülmesi gereken en güzel yerlerini sizi fazla yormadan gezdirmeyi amaçlıyoruz.

   4X4 VIP araçlarla Tüm Doğu Karadeniz’i gezebilirsiniz. Bu gezinizi resim çekerek ve kameraya alarak ölümsüzleştiriyoruz. Benim Karadeniz gezim özel olsun tüm Doğu Karadeniz’i yorulmadan keyifle gezmek istiyorsanız bu tur tam size uygun. Karadeniz’i gezenlerden farkım olsun, büyük şehir gürültüsünü duymak istemiyorum, insanlarla içiçe değil doğada doğayla içiçe olmak istiyorum, patikalarda yürümek, fotoğraf çekmek, ağaçtan meyve koparıp yemek, derede yüzmek, alabalık tutmak, mahalle kahvesinde çay içip sohbet etmek, Karadeniz’i özgürce yaşamak istiyorsanız tüm bunlar bu pakette.

1.GÜN

   Sizi hava alanı veya otogardan alınıp Rize Botanik çay bahçesinde çay içerek Rize’yi tepeden izledikten sonra dolmataş konakları ile meşhur Fındıklı Çağlayan Köyündeki dolmataş konağımızda hoş geldin ve tanışma ikramı.

   Çağlayan Vadisindeki tarihi dolmataş konaklar ve serenderler ile taş köprüleri, çay bahçelerinde çayın toplanmasını ve satılmasını görme, fındık tarlalarında ve derede gezip doğanın verdiği huzuru ruhunuzda hissetmek.

   Akşam yemeği konakta.

2.GÜN

   Serenderin altındaki köy kahvaltısı sonrası yeşil cennet olan Ayder  Yaylası ve Zil Kale’yi geziyoruz. Yol güzergahı üzerinde bulunan çay bahçeleri ile süslü yeşilin her tonunu görebileceğiniz Fırtına Deresi’ne hareket ediyoruz. İsteyen konuklarımız burada rafting veya derenin üzerinden Zipline yapabilecek veya yapanları izlerken doyumsuz tat alacaklardır.

   Akşam yemeği konakta

3.GÜN

   Konakta yapacağınız köy kahvaltısından sonra Karadeniz’in simgesi haline gelmiş Uzun Göl’e doğru yola çıkılacak. Yol üzerinde ziyaret edilen çay fabrikasında çayın işlenişini izleyip Uzun Göl’e varıyoruz. Göl etrafında Yapacağımız yürüyüşte bol bol resim ve görüntü alabilirsiniz. Uzun Göl’de araba ile doğayı gezdikten  sonra göreceğimiz her güzel yerde mola verip doğayı seyrediyoruz.

   Akşam yemeği konakta.

4.Gün

   Karadeniz’in simgelerinden biri olan Arhavi Çifte Köprüler ,dikyamaç yaşam müzesi ve doğanın içindeki bir patika yoldan yürüyerek ulaşılan Mençuna Şelalesini geziyoruz. Mevsimine göre hava şartları uygunsa derede yüzme .

   Akşam yemeği dolma taş konağımızda mangal partisi.

5.Gün

   Sabah serenderin altında kuş sesleri dinleyerek yapacağımız nefis kahvaltıdan sonra yeşilin dantel gibi işlendiği yollardan ağaçların göle tablo gibi yansıdığı bir cennet Borçka Kara Gölü geziyoruz.

   Akşam yemeği konakta.

6.Gün

Konakta alacağımız kahvaltı sonra iki tercihten birini yapıyoruz

1-Batum’a geçiyoruz Karadeniz’in en güzel sahil şeridi eski demir perde ülke kalıntıları Batum şehrini geziyoruz ,teleferik ile tepeye çıkıp Batum’a kuş bakışı bakabilirsiniz  ve içerisinde 5000 bitki ve ağaç çeşidi bulunan dünyanın en büyük botanik bahçelerinden birisi olan Batum Botanik Bahçesini ve yerel halk pazarını gezebilirsiniz.

2- Hava şartlarına göre  yayla gezisi (bu gezi yayla turları yapan   profesyonel yasal firmadan destek alınmaktadır )

   Akşam yemeği konakta.

7.Gün

   Sabah Konaktaki Kahvaltıdan sonra sizi Maçka Altındere Milli Parkının içerisinde yer alan Sümela Manastırını gezdirip, uçak saati durumunuza uyarsa meşhur Akçaabat köftesi yedikten sonra sizleri bir daha ki gezimizde birlikte olmak üzere hava alanı veya otogara bırakıyoruz.

YANINIZDA ŞU KIYAFETLERİ BULUNDURMANIZI ÖNERİRİZ

   Yağmurluk, şemsiye, kışlık mont, kazak, 2 ayakkabı (biri spor, tabanı yüksek olmayan ve bilekleri saran, doğada rahat yürüyebileceğiniz bir ayakkabı), bol çorap, şort, mayo, güneş kremi, şapka, alabalık tutabileceğiniz malzeme .

Fiyatlar 2021 Sezonu için geçerlidir

  • 4 kişilik aile veya gurup için kişi başı 4,000,00 ₺
  • 3 kişilik aile veya gurup için kişi başı 4.500,00 ₺
  • 2 kişilik aile veya gurup için kişi başı 5.500,00 ₺

Bunların dışındaki kişi sayıları konuşularak planlanır.

FİYATA DAHİL OLANLAR

  • Karadeniz’e geldiğinizden itibaren bütün gezi boyunca sürücü ve rehberliğinizi yapılacak. 4×4 VIP araç ile yapılacak bütün geziniz,
  • Sabah kahvaltıları , akşam yemekleri, çay, kahve su gibi içecekler,
  • Gezi boyunca önemli anlarınız çekim yapılıp flaş belleğe yüklenerek verilir.

Bayrak Sayacı