VIP GEZİ 3 TÜRKİYE-GÜRCİSTAN TURU

VIP GEZİ 3 TÜRKİYE-GÜRCİSTAN TURU

4 GÜN DOĞU KARADENİZ 4 GÜN GÜRCİSTAN (7 GECE 8 GÜN) VIP GEZİ 

Değerli konuklarımız  tüm önlemlerimizi almış olarak doğada müstakil olduğumuzdan ve kitle turizmi yapmadığımızdan en az risk taşıyan işletmeler içerisindeyiz, en kısa sürede her şeyin normale dönmesi dileklerimizle. Rezervasyonlarımız devam etmektedir. 

     Bu gezinizde hem Doğu Karadeniz’i hem de Gürcistan’ı  özel araç ile sadece siz ve araç şoförü ve aynı zamanda rehberliğinizi yaparak Gürcistan gezinizde hem tercümanlığınızı hem rehberliğinizi yaparak özel geziyorsunuz kendi evinize gidiyor gibi hissetmenizi, daha sakin ve daha çok dinlenebileceğiniz, sadece yöreyi gezmeyi değil yöreyi yaşamanızı ve yöre insanıyla yakından tanışıp Karadeniz ve Gürcistan  insanının sempatik tavrını yakından görüp yaşayacağınız bir seyahat olmasını hedefliyoruz. Yöre tarihi ve geleneklerine uygun otantik dolmataş konakta, ahşap veya kütük evde konaklayıp, yöresel lezzetleri tadabileceğiniz ve yaşayışları görebileceğiniz, sırf resim çekineceğiniz değil, bölgeyi yaşayabileceğiniz bir tur olacak. Karadeniz’in görülmesi gereken en güzel yerlerini  ve Gürcistan’ın  Batum’u geziyoruz, Kutaisi’de müthiş adrenalin ve doğal güzelliği olan kanyonları, şelalelerini, sarkıt mağaralarını ve o bölgedeki diğer müthiş yerleri sizi fazla yormadan gezdirmeyi amaçlıyoruz.

1.GÜN

     Sizi havalimanı veya otogardan alınıp Rize Botanik çay bahçesinde çay içerek Rize’yi tepeden izledikten sonra dolmataş konakları ile meşhur Fındıklı Çağlayan Köyü’ndeki dolmataş konağımıza hoş geldin ve tanışma ikramı.

   Çağlayan Vadisi’ndeki tarihi dolmataş konaklar ve serenderler ile taş köprüleri, çay bahçelerinde çayın toplanmasını ve satılmasını görme, fındık tarlalarında ve derede gezip doğanın verdiği huzuru ruhunuzda hissetmek.

       Akşam yemeği konakta.

2.GÜN

     Serenderin altındaki köy kahvaltısı sonrası yeşil cennet olan Ayder  Yaylası ve Zil Kalesi’ni geziyoruz. Yol güzergahı üzerinde bulunan çay bahçeleri ile süslü yeşilin her tonunu görebileceğiniz Fırtına Deresi’ne hareket ediyoruz. İsteyen konuklarımız burada rafting veya derenin üzerinden zipline yapabilecek veya yapanları izlerken doyumsuz tat alacaklardır.

        Akşam yemeği konakta

3.GÜN

     Sabah serenderin altında kuş sesleri dinleyerek yapacağımız nefis kahvaltıdan sonra yeşilin dantel gibi işlendiği yollardan ağaçların göle tablo gibi yansıdığı bir cennet Borçka Kara Göl’ü geziyoruz.

       Akşam yemeği konakta.

4.Gün

     Sabah serenderin altında kuş sesleri dinleyerek yapacağımız nefis kahvaltıdan sonra  Karadeniz’in simgelerinden biri olan Arhavi Çifte Köprüler ve doğanın içindeki bir patika yoldan yürüyerek ulaşılan Mençuna Şelalesi’ni ve Karadenizde bütün yaşanmışlıkları anlatan büyük bir emekle ve kendine özgü çok özel hikayesi ile Dikyamaç Yaşam Müzesi‘ni geziyoruz .

       Akşam yemeği konakta.

5.Gün

  Konakta alacağımız kahvaltı sonrası sizi sarp sınır kapısına getiriyoruz. Gürcistan’da gezeceğiniz araç sizi karşılayacak . Karadeniz’in en güzel sahil şeridi eski demir perde ülke kalıntılarıyla tarihi Batum şehri  gezildikten sonra  Gürcistan gezimiz boyunca konaklayacağımız Lazuri Keria-Khoni bütik Laz evine hareket ve yerleşme. Burası Batum’a yaklaşık 1,5 saat mesafede muhteşem bir doğanın içerisinde sahibi Türk eşi Gürcü akrabamız olup müstakil aile işletmesi. Akşam yemeği burada sizler için özel hazırlanıyor.

6. Gün

     Sabah doğanın içerisinde yapacağımız kahvaltıdan sonra Martvili Kanyonu‘nun bir kısmını  bot  ile  bir kısmını yürüyerek gezeceğiz sonrasında, adrenalinin tavan yaptığı Okatse Kanyonu gezisi, bu kanyon gezisinde yükseklik korkusu olanlar için Dadian Parkı ve Kinchka Şelalesi gezilebilir.

Martvili Kanyonu

Okatse Kanyonu

7.Gün

  Doğanın içerisinde yapacağımız serpme gürcü kahvaltısından sonra Prometeos Mağarası ve Gelati ManastırıKutaisi şehri ve Bagrati Katedralini geziyoruz. Akşam yemeği Lazuri Keria yani evimizde. Akşam gürcü gecesi sizin için düzenleniyor.

8.Gün

     Kahvaltıdan sonra uçak saatinize göre yol güzergahındaki güzel yerler gezilerek gideceğimiz havalimanına hareket ediyoruz (Dönüş yolculuğunuz THY hopa rotasından yapmanızı öneririz arzu ederseniz gelirken de hopa üzerinden gelebilirsiniz ) ve başka bir gezide buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Fiyatlar 2021 Sezonu için geçerlidir

  • 4 kişilik aile veya gurup için kişi başı 4.600 TL
  • 3 kişilik aile veya gurup için kişi başı 5,200,00 TL
  • 2 kişilik aile veya gurup için kişi başı 6,000,00 TL

Bunların dışındaki kişi sayıları konuşularak planlanır.

FİYATA DAHİL OLANLAR

4 Günlük Türkiye Bölümünde
  • Karadeniz’e geldiğinizden itibaren bütün gezi boyunca sürücü ve rehberliğinizi yapılacak. 4×4 VIP araç ile yapılacak bütün geziniz,
  • Sabah kahvaltıları, dere aktivitesi yapılırsa o günkü şartlara göre akşam yemekleri, çay, kahve su gibi içecekler,
  • Gezi boyunca profesyonel fotoğraf makinesi ile fotoğraflarınız çekilip flaş belleğe yüklenerek verilir,
4 Günlük Gürcistan Bölümünde
  • Gürcistan’a geldiğiniz andan itibaren gezi boyunca sizi laz evinde misafir edecek ,gezdirecek rehberliğinizi ve tercümanlığınızı yapacak Lia hanım özel aracı ile gezi boyunca sizinle olacak.
  • Gürcistan’da sizi misafir edecek akrabamız Ümit Bey ve eşi Lia Hanımın Laz evinde konaklama sabah ve akşam yemekleri çay, kahve, su ve arzu edilirse kendilerinin yaptığı gürcü şarabı votka ve çaça ücretsizdir.
  • Kanyon girişleri kanyonda bot gezisi.

Öncelikle şunu belirtelim; biz bir turizm şirketi değiliz, sadece misafir ağırlıyoruz! Misafirlerimizi Rize Fındıklı’da ki Tarihi Dolma Taş Konağında, ahşap ve kütük evimizde Gürcistan’da Laz evinde  konuk etmekteyiz. Doğa sever ve bu bölgede turizmin gelişmesine katkıda bulunmayı amaç edinmiş bulunmaktayız.

Flag Counter